Loading...

Zanieczyszczone suplementy w sporcie

http://aspazja.pl/ rehabilitacja w luboniu http://www.fizjo-forma.pl/rehabilitacja.html sprawdź naszą dokładną ofertę http://eretina.pl/elektrookulografia/

Walka z dopingiem w światowym sporcie trwa. Coraz więcej zawodników czy zawodniczek różnych dyscyplin sportowych zostaje złapanych na używaniu nielegalnych wspomagaczy, które zwiększają osiągi organizmu.

Jak się okazuje, coraz częściej winę za potencjalny doping ponoszą zanieczyszczone suplementy. To zjawisko szczególnie popularne jest w sportach walki.

Tutaj sportowcy regularnie korzystają z suplementów, żeby zachować siłę, a jednocześnie wyrabiać dobre kardio, czyli kondycję, która pozwoli na utrzymanie się w walce przez kilka czy też kilkanaście rund. Dlatego też suplementy są tutaj na porządku dziennym, ale nie można mylić ich z dopingiem.

Tymczasem coraz częściej badania antydopingowe wykazują minimalne zwiększenie poszczególnych norm, co jak się okazuje, jest wynikiem zanieczyszczonych suplementów. Już kilku znanych zawodników sportów walk zostało uniewinnionych z oskarżeń o doping z racji zanieczyszczonych suplementów.

Jak się okazuje czasem podczas produkcji do suplementów dostają się składniki uważane za sterydy, które są jednoznacznie zakazane.