Loading...

W czym wyręczą ludzi roboty?

www.uprawyrolne.com.pl https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-douszne.html

Automatyzacja na całym świecie postępuje bardzo szybko. Już dziś na Wschodzie w pojedynczych sklepach odzieżowych można odnaleźć androidy, z powodzeniem zastępujące żywe ekspedientki.

Roboty najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości zastąpią ludzi na różnych stanowiskach, na których praca w tej chwili wydaje się mocno zmechanizowana. Wiele z nich wpłynie także na wygodę i bezpieczeństwo poszczególnych grup społecznych.

Już dzisiaj niewielkie roboty sprzątają dom czy kontrolują jego system alarmowy. Do szpitali są wprowadzane maszyny, które z dużo większą precyzją dokonują skomplikowanych operacji (na razie jeszcze pod nadzorem człowieka), a niektóre urządzenia, wykorzystywane podczas misji wojskowych, rozbrajają bomby za saperów.

Nic dziwnego – w końcu naukowcy twierdzą, że już za kilkanaście lat maszyny podołają wykonywaniu pracy umysłowej, równej poziomowi ludzkiej inteligencji. Nie trzeba się jednak przesadnie martwić o to, że maszyny zabiorą ludziom ich miejsca pracy.

Faktycznie – pewne obowiązki rzeczywiście zostaną powierzone robotom, ale wzmożona automatyzacja przyczyni się jednocześnie do powstania wielu nowych zawodów, w których człowiek okaże się niezastąpiony.