Loading...

Tyskie Browary Książęce

http://frezowanie-uslugi.pl/frezowania-tworzyw-sztucznych/ Oferujemy państwu dźwigi szosowo terenowe TEREX wysokiej jakości i małej zawodności kamień elewacyjny wewnętrzny

Browar Książęcy do obecnie największy w Polsce zakład przemysłowy produkujący piwo. Jego początki sięgają ponad 400 lat wstecz – pierwsza wzmianka o piwie z Tych pochodzi z 1613 roku.

Co ciekawe trunki produkowane w tym browarze towarzyszyły nawet otwarciu Wieży Eiffla. Browar znajdował się Pszczynie na terenie obszaru należącego do dworu Promniców.

Dopiero w połowie XIX wieku, książę Jan Henryk XI Hochberg – książę pszczyński, przejał folwark z browarem od szlachciców. W 1861 roku zaczął budowę nowoczesnego na ówczesne czasy browaru: z warzelnią, chłodnią, młynem, słodownią, lodownią i suszarnią.

Trzydzieści lat później Browar Książęcy miał już oświetlenie elektryczne, a miejsce to z dworcem kolejowym łączyła linia kolejowa. Piwo marki „Książęco Tyskie” stało się niezwykle popularne w Polsce po 1926 roku.

Obecnie Tyskie Browary Książęce stały się częścią Kompanii Piwowarskiej – razem z Lech Browary Wielkopolski. Browar cały czas jest rozbudowywany i unowocześniany – produkuje takie piwa jak: Tyskie, Żubr, Wojak i Dębowe Mocne.