Loading...

Surowa dieta

www.bezparadontozy.pl przychodnia poznań

Dietą, która z pewnością zachwyci każdego prawdziwego wegetarianina jest tak zwana dieta surowa. Opiera się ona przede wszystkim na warzywach, owocach, kiełkach, nasionach i ziarnach, czyli na żywności naturalnej, nieprzetworzonej.

Jeśli bardzo zależy nam jednak na choć jednym, ciepłym posiłku w ciągu dnia, to dozwolone jest delikatne podgrzewanie potraw, mając jednak na uwadze, by temperatura nie przekroczyła 40oC. Chodzi o to, by organizm człowieka był w możliwie najniższym stopniu pozbawiany cennych enzymów, traconych na skutek obróbki cieplnej.

Żywność spożywana w diecie surowej, powinna być przede wszystkim organiczna, dojrzała i świeża oczywiście. Oryginalnym danie, które świetnie wpasowuje się w ideę raw food, czyli diety surowej, jest zupa cuado.

Składa się ona ze świeżych ogórków, avocado, świeżego kopru oraz dodatku soku z cytryny. Opcjonalnie, można użyć też małych, lekko słodkich pomidorków cherry.

Cały proces przygotowania zamyka się w wykonaniu jednej czynności, a dokładnie zmiksowania wszystkich potrzebnych składników. Wielu ludzi, którzy spróbowali tego typu diety, zapewnia o jej rozlicznych korzyściach.