Loading...

Śniadanie do szkoły

www.officefair.com.pl aparat inr

Dla dzieci ważne jest, aby zabierały ze sobą do szkoły drugie śniadanie – zwłaszcza jeżeli spędzają tam wiele godzin. Dzięki temu nie sięgną po niezdrowe przekąski i zaspokoją swój głód do pory obiadowej.

Co jednak pakować dziecku do pudełka śniadaniowego, aby jadło śniadanie z apetytem i nie przynosiło go z powrotem do domu? Wiele dzieci lubi śniadania w słodkich wersjach, dlatego możesz przygotować kanapki z czekoladą lub drożdżówkę. Możesz dołożyć także ciastka, np.

owsiane, które są bardzo sycące, a przy tym smaczne i zdrowe. Od czasu do czasu daj dziecku także gotowego batonika, np.

musli – jest on co prawda mocno słodzony, jednak duża wysokość węglowodanów przyda się przy długim dniu. Na drugie śniadanie świetnie sprawdzą się też owoce, także w postaci sałatki owocowej.

Możesz przygotować dziecku mieszankę z kilku jego ulubionych owoców i dołączyć do tego opakowanie jogurtu. Kiedy twoja pociecha zechce zmiesza owoce z jogurtem i zje pyszną i pożywną sałatkę.

Zawsze możesz po prostu zapakować dziecku do plecaka jabłko lub banana, które także świetnie zabiją głód i będą bardzo sycące.