Loading...

Rola służb BHP

domofony aco domofony wideofony skup złomu Bytom http://www.wostal.biz/skup-zlomu-bytom.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu zacisk nieprzewodzący

Służby BHP w zakładzie pracy to organ doradczy i kontrolujący przestrzeganie zasad. Mają one za zadanie wspierać pracodawcę. Nie są jednak odpowiedzialni za stan bezpieczeństwa i higieny w pracy. Pracodawca zawsze jest odpowiedzialny za pracowników, ich bezpieczeństwo w firmie. Znacznie jednak ułatwiają wdrożenie procedur i zasad z praktykę przedsiębiorstwa.

Służba BHP pełni funkcje statutowe, czyli związane z doradzaniem i kontrolą stanu BHP w zakładzie. Mogą także tworzyć specjalne komisje nadzorujące szkolenia, wdrażanie i stosowanie procedur zgodnie z przepisami. Dla dużych firm jest bardzo dobre rozwiązanie i ściąga z pracodawcy obowiązek szkolenia, gdyż robią to za niego wykwalifikowani specjaliści. Nie są oni natomiast odpowiedzialni za wszelkie nadużycia i łamanie owych przepisów w przedsiębiorstwie, za które odpowiada pracodawca. Aby jednak zaoszczędzić czas swój i pracowników oraz mieć pewność o prawidłowej merytoryczności szkoleń warto takie służby zaangażować w swoim zakładzie.