Loading...

Rodzaje urazów

www.lococatering.pl https://zapmaster.pl/ https://profitechnik.pl/nozyce-do-kabli/

Zgodnie z procedurami BHP przy różnego rodzaju urazach należy postępować dokładnie dopasowując działania. Udzielając pomocy poszkodowanemu postępuje się zachowując schematy odnoszące się do konkretnego przypadku. Inaczej pomoc będzie wyglądała przy oparzeniach a inaczej przy skaleczeniach czy złamaniach. Po określeniu z jakim typem urazu mamy do czynienia należy niezwłocznie przystąpić do wykonania odpowiednich czynności. Należy wykorzystać do tego odpowiednich materiałów i narzędzi.

Jeżeli zdarzy się, że nie mamy ich pod ręką, należy poradzić sobie z tym co mamy. Bardzo istotne jest zachowanie higieny rannego, miejsca pomocy oraz narzędzi. W przypadku oparzeń nie należy zdzierać przylgniętej do ciała odzieży ani nie przecinać powstałych pęcherzy. Należy je schładzać, najlepiej czystą wodą. Przy skaleczeniach natomiast należy zatamować krwawienie i założyć opatrunek.

Jeżeli jest to głębszy uraz tętniczy trzeba naciskać miejsce przerwania ciągłości skóry aby zatrzymać lub zmniejszyć krwotok.