Loading...

Pielęgnacja latem – złuszczanie

https://www.hitobuwie.pl/damskie/baleriny.html SukienkiMM http://montibello.pl/hair-product/szampon-silver-white-tn/

Peeling to bardzo ważny etap pielęgnacji skóry, przez wielu uważany nawet za sekret jej pięknego wyglądu. Nic dziwnego – to właśnie dzięki niemu usuwamy wszystkie martwe komórki i inne zanieczyszczenia, które powodują, że naskórek jest szary i wygląda niezdrowo.

Dlaczego złuszczanie skóry jest ważne szczególnie latem? Słona woda, piasek, wyższa niż zazwyczaj temperatura powietrza oraz ciepły wiatr zwiększają ilość martwego naskórka. Ten z kolei zatyka gruczoły łojowe, co w połączeniu z wydzielaniem większej ilości potu powoduje, że skóra traci ładny kolor i zaczynają pojawiać się na niej niedoskonałości.

Latem – o ile nasza skóra nie jest bardzo wrażliwa – z powodzeniem możemy wykonywać peeling nawet trzy razy w tygodniu. Na czym – oprócz oczyszczania i złuszczania – polega działanie peelingu? Dzięki usunięciu martwego naskórka odblokowuje on gruczoły łojowe.

Po takim zabiegu nasza skóra lepiej wchłania również substancje odżywcze, znajdujące się w kremach i balsamach. Regularny peeling powoduje też, że wakacyjna opalenizna utrzyma się na dłużej.