Loading...

Odzież w pracy

http://uni-kat.pl/ szczypce boczne dla elektroników

Jedną z bardziej istotnych zasad w pracy, szczególnie w niebezpiecznych warunkach jest przestrzeganie przepisów dotyczących ubioru ochronnego zgodnie z zasadami BHP. W zależności od branży i stopnia ryzyka są różne rodzaje odzieży i obuwia. Inne będą na budowie, inne przy pracach z prądem, jeszcze inne w szpitalach czy na wysokościach.

Wyposażenie i odzienie jest różne dla każdej z dziedzin i każde z nich jest odpowiednio dopasowane do charakteru wykonywanych czynności. Oprócz branży zależy też kto na jakim stanowisku pracuje i jakie są jego obowiązki. W zależności od tego przy czym lub z czym dana osoba pracuje warunkuje także jego ubiór i wyposażenie.

Ważne jest aby przestrzegać tych zasad, gdyż zapewniają one bezpieczeństwo nie tylko tej danej osobie, ale także pracownikom dookoła. Standardy ochronne oraz higieniczne to podstawa wielu zawodów a także naszej cywilizacji. Dbałość o powyższe zasady warunkuje wiele przedsięwzięć i procedur, które bez tego nie mogłyby się odbywać ani istnieć.