Loading...

Największy producent AGD w Europie

www.partnersinprogress.pl http://sklep.puchary-trofea.pl/category/trofea-plastikowe-drewnane-oraz-dyplomy-i-akcesoria

Jaki kraj jest największym producentem sprzętu AGD w Europie? Prawidłowa odpowiedź to: Polska. Siłą rzeczy, AGD jest także ważną częścią naszego eksportu. Ten obszar stanowi ponad 9% wartości całego polskiego eksportu.

Oczywiście za znaczną część produkcji odpowiadają zagraniczni inwestorzy i marki znane z innych krajów. W Polsce powstaje na przykład wiele produktów spod znaku Whirlpool, Samsunga czy Electrolux. Istnieją jednak też znani Polscy producenci, tacy jak Amica, Ciarko oraz MPM.

Które polskie produkty AGD są najchętniej kupowane za granicą? To przede wszystkim pralki, które stanowią aż jedną czwartą całego eksportu w tym obszarze. Na drugim miejscu plasują się kuchenki i piekarniki, a na trzecim zmywarki. Większość sprzętu wyprodukowanego w Polsce trafia do zachodniej Europy.

Pralki wyprodukowane w Polsce są chętnie kupowane w Niemczech, Francji oraz Wielkiej Brytanii. Ważnym odbiorcą polskiego AGD jest również Rosja. Polska eksportuje w dużych ilościach także produkty z kategorii tzw.

małego AGD.