Loading...

Modne materiały budowlane

Komorniki mdm rynek pierwotny Komorniki Deweloper Komorniki, domy i mieszkania w Komornikach Nowy deweloper Plewiska inwestuje w mieszkania Jandach wychodzi na rynek pierwotny i inwestuje w mieszkania Komorniki pod Poznaniem na kredyt dla rodziny

Współcześnie nie wystarcza nam już posiadanie modnych ubrań, stosowanie modnych kosmetyków, czy posiadanie modnego samochodu. Dzisiaj chcemy więcej. Chcemy żyć modnie i mieszkać modnie. I nie mowa tutaj wyłącznie o modnych wnętrzach, które towarzyszą nam już od kilkunastu sezonów. Współcześnie nastała moda również na domy jednorodzinnie. Dzisiaj chcemy budować nie tylko komfortowo i ekonomicznie, ale właśnie również modnie. Co idzie za tą modą? Oczywiście ekologiczność, a więc wykorzystanie ekologicznych materiałów budowlanych wpisujących się w koncepcję zrównoważonego budownictwa. Ponadto za modnym budownictwem idzie również ekologiczność, pod pojęciem której kryje się energooszczędność, a więc wdrażanie nowych systemów ogrzewania – pomp ciepła, czy paneli solarnych. Za modnym budownictwie stoi współcześnie jeszcze jednak kwestia – wykorzystanie modnych materiałów budowlanych. Modnych czyli jakich?

Materiały budowane będące na topie

Od setek lat na topie jest ceramika budowlana.

Pośród niej warto wyróżnić przede wszystkim cegły oraz dachówki. Dużą popularnością cieszą się niemal wszystkie kolory i modele tego materiału, które są dobierane według indywidualnych preferencji inwestorów. Pomimo tego, że producenci ceramiki nie lansują nowych kolekcji dwa razy w roku, co pewien czasy wypuszczają oni na rynek nowe modele, które zyskują popularność i stają się numerem jeden w budownictwie. Na co współcześnie warto zwrócić szczególną uwagę, chcąc wpisać się w obowiązujące trendy? Materiały budowlane są grupowane w dwie podstawowe kategorie – materiały tradycyjne oraz materiały nowoczesne. Każda z tych kategorii rządzi się własnymi prawa, i w każdej z nich w danym sezonie lansowane są odmienne tendencje. Materiały tradycyjne najczęściej można odnaleźć w tradycyjnej kolorystyce. Pośród ceramiki dominuje czerwień i jej wszelkie odcienie – przez jaśniejsze, aż do ciemnych. Materiały nowoczesne, a więc te najmodniejsze od kilku sezonów występują współcześnie w zdecydowanie ciemniejszej kolorystyce. W ich przypadku dominują barwy chłodne – szarości, grafit, antracyt, czerń, jak również srebro. Coraz modniejszym rozwiązaniem jest zestawienie ciemnej ceramiki z kontrastującą bielą.

Jeszcze kilkanaście lat temu zaledwie 30% inwestorów decydowało się na nowoczesne rozwiązania i chłodne barwy. Współcześnie coraz większa liczba inwestorów wybiera antracyt, czy grafit będących synonimem luksusu i elegancji. Z roku na rok popularność nowoczesnych materiałów budowlanych wzrasta. Bardzo możliwe, że kwestią zaledwie kilku lat jest zdecydowane podwyższenie popularności nowoczesnych materiałów budowlanych, kosztem materiałów tradycyjnych. Oprócz kolorów, w nowoczesnym budownictwie duże znaczenie odgrywają także kształty. Te najłatwiej jest przeanalizować na podstawie dachówek. To właśnie one na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat przechodziły sporą ewolucję. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się najogólniej ujmując nowoczesne pokrycia dachowe. Nowoczesne czyli proste i smukłe. Najmodniejsze dachówki są płaskie lub posiadają niewielką falę, są bardzo geometryczne i minimalistyczne.

Doskonale komponują się z ciemną lub jasną, jednak chłodną ceramiką; bielą lub antracytowym odcieniem tynków.