Loading...

Miasta w stylu industrialnym

produkcja folii stretch Maszyna jak skidloader ma sporą moc silnika Europejski producent worków na śmieci i opakowań foliowych

Cóż, jak oglądamy stare filmy typu „Blade Runner” czy choćby „Piąty element” lub „Gwiezdne wojny” to myślimy o tym, że nasz obecny świat nie różni się bardzo od wizji tam zaprezentowanej. Oczywiście styl futurystyczny został jednak zastąpiony raczej stylem industrialnym.

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że nie ma może super nowoczesnych budynków, do których wlatuje się statkami kosmicznymi, jak w kreskówkach, ale są za to stare fabryki, odnowione i zaaranżowane tak, że mieszczą się w nich biura, apartamenty nawet te luksusowe, butiki i super modne restauracje. Wystarczy wybrać się do Poznania i zobaczyć City Park, albo do Łodzi o odwiedzić Manufakturę.

Zobaczymy tam niesamowitą architekturę i tłumy ludzi, którzy ją podziwiają. Każdy z nas przynajmniej raz był w takim miejscu.

Cegły łączą się z metalem, a metal ze szkłem. Wszystko jest eleganckie i estetyczne, nowoczesne i intrygujące.

No i oczywiście niezwykle kosztowne. Zakup lub wynajęcie takiej przestrzeni nie jest niestety tani, bo to prestiżowe lokalizacje.