Loading...

Huta Szkła Kryształowego Julia

deski do krojenia płyta chodnikowa cena nożyczki

Huta Szkła Kryształowego Julia mieści się w Piechowicach i jest jedną z większych atrakcji turystycznych oraz przemysłowych tego rejonu. Huta wykorzystuje tradycyjny wytop szła kryształowego, a pracownicy szklane wyroby zdobią ręcznie, według schematu, który nie zmienił się od 150 lat. Turyści odwiedzający hutę mają okazję przyjrzeć się wszystkim etapom produkcji szkła kryształowego – przy tym procesie na co dzień pracuje aż 70 osób.

Niektórzy z nich są artystami, którzy w zawodzie pracują już od kilkudziesięciu lat. Goście odwiedzający hutę mają okazję z bliska przyjrzeć się ich warsztatowi. Huta Julia zadbała też o takie udogodnienia dla klientów jak np.

duży parking, na którym, w sytuacji zwiększonego ruchu, pojawia się parkingowy, by wskazać gościom wolne do zaparkowania miejsce. Odwiedzających hutę oprowadzą wykwalifikowani przewodnicy, którzy opowiedzą o procesie powstawania kryształu a także o codziennej pracy w hucie. Przewodnicy przybliżą też historię huty Julia oraz opowiedzą o ciekawostkach związanych z pracą hutnika.