Loading...

Glasi Hergiswil

www.pielegnacjaroslin.com.pl Srebrne naklejki na maszyny https://booklet.pl/oferta/naklejki-srebrne-silverstick SilverStick przydomowe oczyszczalnie piła

Glasi Hergiswil jest hutą szkła założoną w 1817 roku przez braci Siegwart. Huta znajduje się w Hergiswil, w kantonie Nidwalden. Obecnie jest przekształcona w muzeum i należy do niej m. in.

pierwszy w Szwajcarii szklany labirynt, park wodny oraz park z kolejką. W 1817 roku bracia Siegwart, którzy byli szklarzami, założyli hutę szkła w miejscowości Hergiswil, gdyż wyszli z założenia, że ta lokalizacja będzie idealna m. in. dzięki lepszym możliwościom transportu oraz zdobycia drewna.

Huta bardzo szybko się rozwijała i dobrze prosperowała, aż do roku 1975, kiedy to groziło jej zamknięcie na skutek staromodnych metod produkcji oraz rosnącej konkurencji ze strony nowej techniki. Huta nie była też zautomatyzowana w takim stopniu, jak inne zakłady konkurencyjne. Jednak dzięki pomocy z zewnątrz i modyfikacji pracy huty udało się powstrzymać jej zamknięcie. Obecnie huta jest zachowana z całą swoją rzemieślniczą tradycją.

Co prawda dobudowano do Glasi muzeum oraz inne turystyczne atrakcje, jednak miejsce nic nie straciło ze swojego dawnego ducha. Odwiedzający ją goście mają m. in. możliwość przyglądania się szklarzom przy pracy.