Loading...

Dieta Śródziemnomorska – z czym to się je?

schodołazy http://szkola-masazu.com.pl

Zastanawiając się nad wyborem najodpowiedniejszego sposobu odżywiania, dzięki któremu poczujemy się nie tylko zdrowsi, ale też (i przede wszystkim) szczuplejsi często przeglądamy poradniki z sekretami żywienia z różnych stron świata. W Europie najpopularniejsza i podobno również najzdrowsza jest dieta śródziemnomorska. Dlatego warto zastanowić się nad tym, skąd wziął się jej fenomen.

Dzięki diecie śródziemnomorskiej ludzie z południa Europy – Włosi, Hiszpanie, Portugalczycy, żyją dłużej, zdrowiej, zachowują większą witalność i energię na co dzień. Jest tam często stosowana głównie ze względu na warunki klimatyczne, zapewniające dostęp do różnorodnych, zdrowych produktów. Zwłaszcza cenione są ryby, frutti di Mare oraz tak popularne na południu oliwki.

Przede wszystkim dieta ta bogata jest w rozmaite owoce i warzywa, dzięki czemu jest nie tylko zdrowa, ale również bardzo smaczna, a spożywanie dużej ilości produktów zbożowych zapewnia wiele właściwości korzystnych dla naszego dobrego samopoczucia.