Loading...

Dieta smakuje, zdrowie zyskuje

odchudzanie poznań wczasy odchudzające u haliny dobra dieta http://aspazja.pl/zabiegi/analizator-masy-ciala

Dieta śródziemnomorska wykorzystuje przede wszystkim bogactwa naturalne z południowych rejonów Europy. Są to głównie owoce, ryby, czy produkty zbożowe. Zmiana codziennego jadłospisu na śródziemnomorski zapewnia wiele korzyści dla zdrowia, dzięki czemu nie tylko Włosi, czy Hiszpanie będą mogli cieszyć się lepszym samopoczuciem.

Oto niektóre z tych zbawiennych właściwości. Dieta śródziemnomorska przede wszystkim zapobiega miażdżycy, dzięki czemu stosujące ją osoby stają się bardziej odporne na choroby serca, udary, czy zawały, zdarzające się niestety coraz częściej przez stresujący tryb życia. Takie właściwości wykazują głównie stosowane w niej oliwy z oliwek, ale także produkty zbożowe, czy warzywa zawarte w diecie mają wiele zalet.

Główną stanowi fakt, że pomagają w kontroli poziomu cholesterolu, dzięki zawartości steroli roślinnych hamują jego wchłanianie i obniżają znacznie jego poziom. Warzywa i owoce natomiast działają antynowotworowo. A co najważniejsze – zdrowe nie musi w tym wypadku oznaczać niesmaczne!.