Loading...

Cukrzyca

www.plbus.pl lekarz poznań https://centrumpsychoterapii.eu/

Cukrzyca jest chorobą XXI wieku. Dotyka coraz szerszą grupę społeczeństwa. Nie tylko osoby dorosłe, ale coraz częściej również dzieci. Jedną z przyczyn występowania tej choroby jest spożywanie zbyt dużej ilości cukrów. Cukrzyca jest chorobą uciążliwą, która zmienia całkowicie życie osoby chorej.

Aby jej uniknąć należy ograniczyć ilość spożywanych cukrów. Należy zwracać uwagę na jakość spożywanych pokarmów. Konieczna jest zmiana podejścia do sposobu odżywania. Bardzo ważna jest świadomość żywienia. Świadomość dotycząca zawartości składników odżywczych i zapotrzebowania na nie.

Chcąc uniknąć cukrzycy zrezygnuj ze zbyt częstego spożywania słodyczy. Cukry przetworzone zastąp prostymi, które znajdują się np. w owocach. Staraj się unikać spożywania gotowych słodyczy, dostępnych na sklepowych półkach. Bądź świadomy stanu swojego zdrowia.

Staraj się regularnie (przynajmniej raz w roku) badać poziom cukru we krwi. Dzięki temu będziesz w stanie szybko zareagować w przypadku wystąpienia niepokojących zmian w twoim organizmie.