Loading...

Co kradnie dobre substancje i czemu wtedy potrzebne są suplementy diety?

http://www.i-kar.pl/odchudzanie.html

Coraz powszechniejsze są głosy, że z suplementów diety powinien korzystać każdy. To wciąż hiperbola, ale nie mija się z prawdą twierdzenie, że wysokiej jakości suplementy diety powinny się przydać większości ludzi.

Dlaczego? Przede wszystkim przez złodziei dobrych substancji. Co jest dla przykładu takim złodziejem? Jeden z nich to alkohol.

Jego regularne spożycie wypłukuje z naszego wiele organizmu a także substancji odżywczych – zaczynając od witaminy B, przez wapno, aż po magnez. Alkohol pozbawia nas wielu z tych minerałów i witamin.

Nawet mleko w pewnym sensie jest złodziejem. Aby zostało strawione potrzebuje sporo wapna, które zabiera z naszych kości.

Tymczasem nasze zapotrzebowanie na wapno wcale się nie zmniejsza. Co wtedy zrobić? Wówczas warto skorzystać z suplementów diety, które pozwolą uregulować dietę i uzupełnić poziom witamin oraz różnego rodzaju substancji odżywczych.

Dzięki suplementom jesteśmy w stanie dostarczyć do naszego organizmu także witaminy, które ciężko zapewnić naturalnym składnikami.