Loading...

Anoreksja i bulimia

www.wse.sosnowiec.pl http://eretina.pl/elektrookulografia/ http://www.klinikiserca.pl/kontakt

Anoreksja i bulimia są zaburzeniami odżywiania dość powszechnymi we współczesnym świecie. Wydawałoby się, że są to zaburzenia, na które cierpią wyłącznie kobiety, jednak dotykają one również mężczyzn.

Wszystko ze względu na pogoń za idealną sylwetką, kreowaną niejednokrotnie przez popularne czasopisma, czy kampanie reklamowe. Należy uświadomić sobie, że anoreksja i bulimia są związane nie tylko ze sposobem żywienia, ale również psychiką.

Niedostarczanie organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych wiąże się z jego wycieńczeniem. Niedobów białka, tłuszczów, węglowodanów i witamin prowadzi do zaburzeń funkcjonowania układu trawiennego, nerwowego, układu krążenia i każdej nawet najmniejszej komórki tworzącej organizm.

Niedożywienie organizmu prowadzi z kolei do takich chorób jak anoreksja i bulimia. W przypadku, gdy choroby te nie zostaną w miarę wcześnie wykryte i leczone, mogą doprowadzić nawet do śmierci.

Głodzenie się nie jest sposobem odżywienia i nie jest drogą prowadzącą do idealnej sylwetki. Warto uświadomić sobie także, że wyobrażenie o idealnej sylwetce tkwi w naszych głowach.

Jest tworem wykreowanym przez naszą wyobraźnię. Pytanie, czy jest to racjonalne wyobrażenie.